Kongres Energetyki Przyszłości

I edycja Kongresu Energetyki Przyszłości

I edycja Kongresu Energetyki Przyszłości odbyła się w dniach 31-31 marca 2022 r. Tematyka wydarzenia objęła transformacje energetyczną Polski. 

Omawiana problematyka

Panele dyskusyjne w sposób kompleksowy dotknęły najważniejszych aspektów związanych z transformacją energetyczną Polski. Prelegenci omówili aspekty rozwoju energetyki rozproszonej, w tym dynamicznie rozwijającej się fotowoltaiki i jej wpływ na sieci elektroenergetyczne. Nie zabrakło również dyskusji na temat magazynów energii czy technologii wodorowych. Podczas wydarzenia omówiono nieuregulowane wówczas zagadnienie cable poolingu, mające wspomóc proces przyłączania oze do sieci elektroenergetycznej. Nie zapomniano również o odbiorca energetycznych, bowiem dyskutowano również na dostępnych modelach społeczności energetycznych oraz coraz bardziej powszechnej roli umów PPA na rynku. 

Program

Dzień I
  1. Magazyny energii – między utopią a pragmatyzmem 
  2. Wpływ dynamicznego rozwoju fotowoltaiki na sieci elektroenergetyczne 
  3. Energetyka rozproszona – rewolucja czy ewolucja na rynku oze? 
  4. Lądowe elektrownie wiatrowe – na jakich warunkach dynamiczna transformacja 
Dzień II
  1. Magazynowanie energii w oparciu o technologie wodorowe 
  2. Cable pooling – przyszłość integracji sektora oze 
  3. Związek „Sieci elektroenergetyczne i oze” – to skomplikowane? 
  4. Jak statyczny odbiorca może zostać aktywnym graczem na rynku energii? 

Partnerzy

Partner Złoty

Partner srebrny

Partner brązowy

Wojciech Wrochna

Prawnik i ekspert z zakresu energetyki. Specjalizuje się w prawie energetycznym, europejskim oraz europejskim prawie gospodarczym ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień konkurencji i regulacji, w tym pomocy publicznej i kwestii regulacyjnych, a także inwestycji i transakcji pomiędzy podmiotami działającymi na rynkach regulowanych. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytety Śląskiego, gdzie skończył także studia doktoranckie. Ma dyplom ze specjalizacją z prawa Międzynarodowego, Europejskiego i Porównawczego Uniwersytetu Roberta Schumana w Strasburgu, studiował też w Międzynarodowym Instytucie Uniwersyteckim w Luksemburgu LL.M. in European Litigation.