Kongres Energetyki Przyszłości | ZEOP

Partnerzy i patroni

Event Ambassador

Ekovoltis właściciel marki e2V to Spółka Obrotu energią elektryczną, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł.  

Naszą misją jest łączenie Wytwórców energii pochodzącej z OZE z firmami poszukującymi proekologicznych rozwiązań energetycznych. Używamy do tego także technologii wspieranej mechanizmami sztucznej inteligencji. 

Swoją działalnością wspieramy dekarbonizację sektora energetycznego i tworzymy czyste i bezpiecznego środowisko życia dla przyszłych pokoleń. 

Efektem naszych działań jest redukcja emisji CO2, zmniejszenie uzależnienia polskiej gospodarki od paliw kopalnych oraz obniżenie kosztów operacyjnych naszych Klientów, którzy korzystając z zielonej energii podnoszą swoja konkurencyjność również poprzez budowę wizerunku swych marek jako firm odpowiedzialnych społecznie i środowiskowo.   

Należymy do grupy kapitałowej MS Galleon GmbH, której właścicielem jest Michał Sołowow. W skład grupy wchodzą takie spółki jak Ceresanit, Barlinek, Synthos oraz spółki z branży energetycznej między innymi Synthos Green Energy i Corab. 

Partner strategiczny

DLA Piper jest globalną firmą prawniczą wspierającą klientów w ponad 40 krajach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w obu Amerykach, co umożliwia jej zaspokajanie potrzeb prawnych klientów na całym świecie. W Polsce Kancelaria DLA Piper świadczy usług doradztwa prawnego i podatkowego na rzecz międzynarodowych korporacji, instytucji finansowych oraz przedsiębiorstw krajowych prowadzących działalność we wszystkich sektorach gospodarki.

Warszawski zespół kancelarii liczy ponad 130 prawników, w tym ponad 30 w zespole prawa energetycznego, w ramach którego świadczona jest kompleksowa pomoc prawna i podatkowa w zakresie regulacji, transakcji i sporów sądowych związanych z sektorem energetycznym. Nasz zespół jest jednym z najbardziej aktywnych na polskim rynku energii odnawialnej – naszym celem jest wspieranie rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Więcej informacji na temat DLA Piper i zakresu świadczonych usług można znaleźć na stronie: www.dlapiper.com.

Grupa Kapitałowa Respect Energy to międzynarodowa spółka z siedzibą w Warszawie z całkowicie polskim kapitałem i wiodącą pozycją rynkową w Polsce. Grupa Kapitałowa Respect Energy to pierwszy w Polsce podmiot oferujący klientom w 100% zieloną energię. Spółka jest wiodącym partnerem w zakresie energii odnawialnej, oferującym kompleksowe wsparcie na każdym etapie rozwoju projektów OZE. Usługi Respect Energy obejmują pełny łańcuch działań dla sektora energetycznego, w tym: wyszukiwanie i analizę lokalizacji pod inwestycje, planowanie  
i projektowanie oraz budowę i zarządzanie źródłami wytwórczymi. Działalność firmy skupia się także na odkupie, produkcji i sprzedaży energii pochodzącej wyłącznie z odnawialnych źródeł. Respect Energy inwestuje także we własną infrastrukturę służącą do wytwarzania zielonej energii, głównie w farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, a także rozwija projekty energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR. Firma działa obecnie na 24 rynkach i współpracuje z grupą ponad 1000 wytwórców energii. 

Partner główny

Krajowy Instytut Doradztwa Energetycznego – niezależna firma doradczo-konsultingowa z obszaru energetyki. Jesteśmy wiodącą firmą doradczo-konsultingową z pasją do rewolucjonizowania przemysłu energetycznego. Od kilku lat wyznaczamy standardy poprzez nasze zaangażowanie, kompetencję oraz oferowanie unikalnych, dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań. Jako jedyni na rynku proponujemy model pracy z klientem dla klienta i na jego rzecz. Unikalność naszego podejścia i wysokie kompetencje dają nam dużą przewagę konkurencyjną. Klientów obsługujemy kompleksowo, oferujemy usługi z zakresu efektywności energetycznej, strategii zeroemisyjnych, samowystarczalności energetycznej, audytów i badań, a także doradztwa inwestycyjnego OZE. Nasza kompetencja i doświadczenie pozwalają nam koncentrować się na szerokim zakresie usług, co wyróżnia nas na rynku. Działamy w schemacie Analiza-Rekomendacja-Optymalizacja oraz Badanie-Przygotowanie-Wykonanie. Brand istnieje na rynku od 2017 roku, ale naszą firmę tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w branży.

P&Q Sp. z o.o. 

Projektujemy, budujemy, integrujemy i uruchamiamy obiekty energetyczne oraz przemysłowe pod klucz. Naszą przewagą biznesową jest unikalność i kompleksowość w połączeniu z najwyższą jakością. Dzielimy się z naszymi Klientami ekspercką wiedzą doradzając im na każdym etapie inwestycji. Świadczymy usługę kompleksowego zarządzania aktywami przemysłowymi oraz energetycznymi, zarówno w zakresie technicznym (O&M), jak i finansowym. Posiadamy doświadczenie na terenie Polski jak i za granicą w kompleksowej realizacji farm wiatrowych i fotowoltaicznych na wszystkich poziomach napięć. Uczestniczymy w rozwoju projektów offshore i magazynów energii. 

Partner diamentowy

Enprom sp. z o.o. to jedna z największych polskich firm budownictwa elektroenergetycznego. Na rynku działa od kilkunastu lat, z powodzeniem realizując największe projekty infrastrukturalne w Polsce i na rynkach Europy Zachodniej. Pracuje m.in. dla krajowego operatora systemu przesyłowego (PSE), stale współpracuje z regionalnymi spółkami dystrybucyjnymi (m.in. PGE, TAURON Dystrybucja, Energa, Enea). Enprom prowadzi „pod klucz” budowy, przebudowy i remonty linii i stacji elektroenergetycznych wysokich i najwyższych napięć. Firma zajmuje się także eksploatacją oraz usuwaniem awarii kluczowych linii elektroenergetycznych – jej umowy awaryjne ze spółkami dystrybucyjnymi obejmują ponad 50% krytycznej sieci przesyłowej w Polsce. Enprom jest częścią kilku projektów offshore wind na Bałtyku, buduje m. in. stację elektroenergetyczną w gminie Choczewo, część morskiej farmy wiatrowej Baltic Power. 

Forward PR, firma wyspecjalizowana w profesjonalnej komunikacji dla energetyki. Organizuje konsultacje społeczne, prowadzi kampanie informacyjne i edukacyjne, wspiera inwestorów w udziale społecznym w ramach procedur planistycznych. Eksperci Forward PR doradzają m.in. przy projektach budowy linii i stacji najwyższych napięć, lądowych i morskich farmach wiatrowych, wielkoskalowych farmach fotowoltaicznych, a także gazociągach, ropociągach i instalacjach termicznego przetwarzania odpadów.

OX2 rozwija, buduje i oferuje inwestorom lądowe oraz morskie farmy wiatrowe i farmy fotowoltaiczne. Firma oferuje także zarządzanie farmami wiatrowymi i słonecznymi po zakończeniu budowy. Portfel projektów deweloperskich OX2 obejmuje inwestycje wiatrowe oraz fotowoltaiczne własne i nabyte. Firma jest również aktywna w obszarze rozwoju technologii, takich jak wodór i magazynowanie energii. OX2 prowadzi działalność na dwunastu rynkach i zatrudnia około 500 pracowników.

Sevivon to polska spółka należąca do Grupy PNE, międzynarodowego koncernu energetycznego notowanego na giełdzie we Frankfurcie. Sevivon działa w Polsce od 2008 roku. Firma realizuje projekty w obszarze zielonej transformacji, oferując pełną obsługę inwestycji wiatrowych i fotowoltaicznych: od kontraktacji nieruchomości przez procedury planistyczne, uzyskanie decyzji środowiskowych i pozwoleń na budowę, zabezpieczenie finansowania, do budowy i eksploatacji, z nadzorem technicznym włącznie.  

W biurach w Gdańsku i Koszalinie firma zatrudnia kilkudziesięcioosobowy zespół, który zrealizował i uruchomił inwestycje energetyczne o mocy zainstalowanej blisko 400 MW. W 2021 roku firma oddała do użytkowania jedną z największych farm wiatrowych w Polsce: projekt „Jasna” (39 turbin o łącznej mocy ponad 132 MW). Aktualnie poza rozwojem kolejnych projektów wiatrowych, firma przygotowuje ponad 40 farm fotowoltaicznych. Oferując wolumen ok. 500 MW, zajmą one powierzchnię ok. 700 hektarów. Łączna moc wszystkich rozwijanych przez Sevivon projektów wiatrowych wynosi około 1300 MW. Wspólnie z partnerami firma pracuje również nad rozwiązaniami dotyczącymi produkcji zielonego wodoru. 

 

 

Partner platynowy

Apator SA działa jako międzynarodowa grupa kapitałowa doświadczonych producentów urządzeń i systemów pomiarowych, a także dostawców rozwiązań do automatyzacji pracy sieci elektroenergetycznej. W ramach trzech wyspecjalizowanych segmentów biznesowych (Energia Elektryczna, Woda i Ciepło oraz Gaz) Grupa wdraża na rynek zaawansowane technologicznie produkty i usługi, w tym rozwiązania klasy smart oraz systemy do zarządzania sieciami dystrybucji mediów energetycznych. Grupa Apator oferuje także rozwiązania wspierające transformację energetyczną i rozwój energetyki odnawialnej, w tym systemy do automatyzacji i nadzoru OZE, magazyny energii i wiele innych. 

Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 1997 roku. 

 

Krukowski Development S.K.A.
Spółka Krukowski Development  S.K.A. jest częścią grupy Earth Energy powstałej w 2010 roku. W ramach swojej działalności z sukcesami współpracuje z czołowymi inwestorami rynku zielonej energii, realizując Development w zakresie projektów fotowoltaicznych, inwestycji wiatrowych oraz magazynów energii. Spółka skupia osoby i podmioty posiadające wieloletnie doświadczenie  w rozwoju i budowie projektów OZE.  Krukowski Development rozwija projekty na terenie całego kraju, posiadając portfel projektów o łącznej mocy powyżej 1 GW. 
ONDE jest jednym z liderów wykonawstwa dla OZE w Polsce z 30-procentowym udziałem w rynku farm wiatrowych oraz 10 procentowym rynku farm fotowoltaicznych. Spółka zrealizowała ponad 400 inwestycji OZE o łącznej mocy przekraczającej 4,3 GW. ONDE jest pierwszą w Polsce firmą z branży OZE, która uzyskała certyfikat EMAS – najwyższe unijne wyróżnienie w zakresie ekologii i najbardziej wiarygodny ze standardów zarządzania środowiskowego w Unii Europejskiej. ONDE jest częścią Grupy Kapitałowej ERBUD – jednej z największych polskich grup budowlanych z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku polskim oraz w krajach Europy Zachodniej. 

PST Trade S.A. jest spółką obrotu należącą do Grupy Projekt Solartechnik. Oferujemy sprzedaż zielonej energii w formule kontraktów PPA/cPPA oraz sprzedaż gotowych farm fotowoltaicznych. Zajmujemy się handlem energią elektryczną na rynku lokalnym i hurtowym. W naszym portfelu posiadamy własne i zewnętrzne OZE. Oferujemy usługę handlowego bilansowania energii i sprzedaż gwarancji pochodzenia.  

Partner złoty

Banasik Woźniak i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp. p.

Kancelaria świadczy usługi prawne na rzecz wiodących firm krajowych, a także z kapitałem zagranicznym. Doświadczenie i ekspercka wiedza partnerów oraz zespół prawników o szerokich zainteresowaniach i specjalizacjach pozwoliły zbudować nowoczesną kancelarię, zapewniającą obsługę prawną na wysokim poziomie. Świadczymy specjalistyczne doradztwo prawne m.in. z zakresu prawa energetycznego, prawa pracy, prawa zamówień publicznych, prawa budowlanego i ochrony środowiska, gospodarki odpadami, prawa spółek, nowych technologii, prawa własności intelektualnej oraz prawa podatkowego.

Better Energy to spółka z branży energii odnawialnej, która uruchamia nowe zielone moce wytwórcze. Kompleksowo rozwija, buduje, eksploatuje i jest właścicielem wielkoskalowych instalacji OZE. Skupia się na tworzeniu wartości w ujęciu lokalnym i regionalnym i chce działać na rzecz wsparcia przyrody. Czysta energia elektryczna, którą dostarcza jest bardziej atrakcyjna cenowo od węgla, ropy naftowej czy gazu. Jest jednym z najszybciej rozwijających się dostawców energii słonecznej w Europie Północnej. Całkowity portfel farm fotowoltaicznych Better Energy na etapie rozwoju przekroczył 13 GW, natomiast w Polsce spółka przyłączyła do sieci 236 MW. 
Eolus
W Eolus Poland rozwijamy i budujemy wielkoskalowe projekty słoneczne i wiatrowe. Jesteśmy częścią szwedzkiej grupy Eolus notowanej na sztokholmskiej giełdzie NASDAQ.
Od ponad 30 lat działamy na rzecz przyszłości bez nadużywania zasobów naszej planety.
Współpracujemy z partnerami, organizacjami, lokalnymi władzami i społecznościami, a nasze projekty przynoszą korzyści wszystkim zaangażowanym stronom. Wiemy, że innowacyjne rozwiązania dopasowane do potrzeb bezpośredniego otoczenia przyspieszą znacznie transformacje energetyczną Polski.
Kształtujmy wspólnie przyszłość energii odnawialnej.

MGS LAW Kancelaria Radców Prawnych Mądry, Sznycer, Sambożuk i Partnerzy

Kancelaria MGS LAW oferuje wysoką jakość usług prawnych, koncentrując się przede wszystkim na doradztwie dla biznesu. Specjalizacje kancelarii skupiają się na energetyce, prawie korporacyjnym i prawie pracy.

MGS LAW obsługuje wiele firm z branży energetycznej, doradza w tematach z zakresu szeroko pojętego obrotu energią, zajmuje się doradztwem regulacyjnym dla energetyki i gospodarki wodorowej. Oferuje też wsparcie w postępowaniach sądowych i arbitrażowych, specjalizuje się w doradztwie korporacyjnym i reorganizacjach, prawie pracy oraz w obsłudze projektów inwestycyjnych.

Zespół MGS LAW składa się z doświadczonych radców prawnych, adwokatów, prawników oraz pracowników administracyjnych, co gwarantuje kompleksowe i multidyscyplinarne podejście do potrzeb Klientów. Dzięki temu kancelaria jest w stanie efektywnie reagować na złożone wyzwania prawne i biznesowe w dynamicznie zmieniającym się świecie energetyki.

Ocean Winds (OW) to międzynarodowa spółka prowadząca działalność w dziedzinie morskiej energii wiatrowej, utworzona jako wspólne przedsięwzięcie (joint venture), spółek EDP Renewables i ENGIE. Jesteśmy przekonani, że morska energia wiatrowa jest zasadniczym elementem globalnej transformacji energetycznej, dlatego opracowujemy, finansujemy, budujemy i prowadzimy projekty morskich farm wiatrowych na całym świecie. 

OW w Polsce rozwija pierwszy projekt farmy wiatrowej na Bałtyku. BC-Wind to projekt morskiej farmy wiatrowej położonej około 23 kilometrów na północ od brzegu, na wysokości gmin Krokowa i Choczewo w województwie pomorskim. Projekt zakłada osiągnięcie planowanej mocy do 500 MW, przy całkowitej powierzchni farmy wynoszącej 90,94 km². 

Farma BC-Wind jest w zaawansowanym etapie rozwoju i jest jednym z kluczowych projektów na polskiej części morza bałtyckiego. Projekt posiada już wydaną decyzję środowiskową oraz warunki przyłączenia do sieci. 

Polskie Sieci Elektroenergetyczne SA (PSE) są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. PSE zajmują się przesyłaniem energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju. Spółka odpowiada za bilansowanie systemu elektroenergetycznego oraz utrzymanie i rozwój infrastruktury sieciowej wraz z połączeniami transgranicznymi. Spółka udostępnia także, na zasadach rynkowych, zdolności przesyłowe dla realizacji wymiany transgranicznej. PSE są właścicielem 15 964 kilometrów linii oraz 110 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć. PSE należą do Europejskiej Sieci Operatorów Systemów Przesyłowych Energii Elektrycznej ENTSO-E. 

PSE od 3 lipca 2021 roku pełnią funkcję Operatora Informacji Rynku Energii, którego zadaniem jest wdrożenie, a następnie administrowanie Centralnym Systemem Informacji Rynku Energii.   

Polowiec i Wspólnicy

Jedna z wiodących Kancelarii w dziedzinie prawa energetycznego. Prawnicy Kancelarii zajmują się zarówno doradztwem projektowym, jak i legislacyjnym, w zakresie przemysłu energochłonnego, odnawialnych źródeł energii i paliw.

Kancelaria została wyróżniona w magazynie Forbes Polska, gdzie znalazła się na liście „Najczęściej polecane kancelarie – Best Law Firms 2023” w kategorii Energia i Zasoby Naturalne.

Power Engineering Transformatory Sp. z o.o. w Czerwonaku to ponad 70 lat tradycji w energetyce. Od roku 2008 produkujemy nowe transformatory o mocy od 6,3 MVA do 80 MVA i napięciu do 145 kV. Na początku 2017 roku staliśmy się częścią grupy KONČAR D&ST z Zagrzebia. Korzystając z wiedzy i potencjału światowego koncernu stosujemy najnowocześniejsze standardy produkcji i zarządzania, dostarczając na europejski i światowy rynek urządzenia najwyższej jakości. Dbanie o środowisko naturalne jest dla nas najwyższą wartością. Prowadzimy racjonalną gospodarkę odpadami wraz z zachowaniem bezpiecznych, higienicznych i ekologicznych warunków pracy. Wspieramy transformację energetyczną poprzez dostarczanie transformatorów do tzw. „Zielonej Energii”.

Partner srebrny

A-RES

Firma A-RES jest pierwszym w Polsce wyspecjalizowanym butikiem doradztwa finansowego, transakcyjnego i strategicznego dla Energetyki Odnawialnej i Infrastruktury, który powstał w 2023 roku. Zespół A-RES posiada bardzo duże doświadczenie zdobyte w międzynarodowych firmach doradczych z tzw. Wielkiej Czwórki w Polsce i Ukrainie.

Doradzaliśmy przy transakcjach pozyskania finansowania oraz kupna/sprzedaży farm fotowoltaicznych i wiatrowych na łączną kwotę ponad 4 mld zł oraz łącznej mocy ponad 1 GW.

Posiadamy bardzo dobre zrozumienie i znajomość sektora OZE – dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz aktywnemu uczestnictwu w wydarzeniach branżowych. Nawiązaliśmy liczne relacje z wytwórcami energii, kancelariami prawnymi, doradcami, spółkami obrotu energią oraz inwestorami i instytucjami finansowymi. Świadczymy usługi najwyższej jakości oferując korzystniejsze warunki cenowe niż inne międzynarodowe podmioty z podobnym doświadczeniem.

Assetin Sp. z o. o.

Assetin jest butikowym doradcą specjalizującym się w ekonomicznych aspektach inwestycji w OZE. Doradza i pośredniczy w zawieraniu umów PPA, ocenia opłacalności inwestycji w odnawialne źródła energii, pozyskuje gwarancje pochodzenia i zarządza kontem na Towarowej Giełdzie Energii (TGE) oraz doradza i pośredniczy w sprzedaży projektów farm fotowoltaicznych. Wspiera również inwestorów i gminy zainteresowanych spółdzielniami energetycznymi.

Spółka Enim Institute sp. z o.o. zajmuje się w doradztwem w zakresie transformacji energetycznej i wsparcia przedsiębiorstw energochłonnych w realizacji celów klimatycznych.  

Zespół Enim Institute sp. z o.o. składa się z osób posiadających kluczowe i unikalne doświadczenie dotyczące przygotowania i przeprowadzenia procesu przyznania rekompensat dla podmiotów z sektorów i podsektorów energochłonnych. Za strategiczne elementy procesu dekarbonizacji przemysłu odpowiada grupa specjalistów zajmujących się aspektami technicznymi związanymi z procesami energetycznymi w przedsiębiorstwach. Ekspertów tych wyróżnia praktyczna i potwierdzona doświadczeniem wiedza o znajdujących (lub, w pewnych warunkach, mogących znaleźć) zastosowanie do procesu dekarbonizacji przemysłu. 

Kochański & Partners świadczy pełen zakres usług prawnych dla biznesu. Firma prawnicza Kochański & Partners zatrudnia obecnie niemal 100 prawników, adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych oraz rzeczników patentowych współpracujących w biurach kancelarii w Warszawie i Krakowie. Specjalizujemy się w dostarczaniu Klientom innowacyjnych i efektywnych rozwiązań prawnych spełniających najwyższe profesjonalne standardy. Świadczymy nasze usługi w dziesięciu kluczowych sektorach: Energetyka, Surowce Naturalne i Przemysł Chemiczny; Infrastruktura i Budownictwo; Nieruchomości; Sektor Usług Finansowych; Nowe Technologie i Telekomunikacja; Przemysł Farmaceutyczny i Ochrona Zdrowia; Media; Przemysł Obronny i Lotnictwo, Private Equity oraz FMCG, Handel Detaliczny i Motoryzacja. 

Więcej informacji na temat Kochański & Partners znajduje się tutaj: https://www.kochanski.pl/ 

Partner motoryzacyjny

Patroni honorowi

Główny patron medialny

Patroni medialni

Patron medialny